۱ – چگونه می بایست در سایت ثبت نام کرد و آیا خرید کردن در سایت نیاز به ثبت نام دارد ؟ 

ثبت نام در سایت بسیار آسان بوده و جهت ثبت سفارشات شما ، رهگیری مرسولات و داشتن پنل کاربری ، ثبت نام الزامی می باشد در قسمت بالای سایت با وارد شدن در قسمت ثبت نام فقط نام کاربری و رمز عبور و یک ایمیل از شما خواسته که با وارد کردن آن ها با صورت لاتین ثیت نام شما انجام می شود .  رمز وزود بهتر است از حروف لاتین و اعداد استفاده شود  ثبت نام برای خرید الزامی می باشد و زمان ثبت نام چندثانیه زمان بر نمی باشد . 

۲ – من ایمیل ندارم و می خواهم خرید نمایم تکلیف چیست ؟ 

ثبت ایمیل در ثبت نام باعث ارتباط بهتر بین ما  و شما می شود ولی چنانچه واقعا با ثبت ایمیل مشکل دارید  و یا ایمیلی ندارید در قسمت ثبت نام از ایمیلی غیرواقعی استفاده نمایید به نحوی که آخر آن عبارت یاهو ، جمیل و … داشته باشد به عنوان مثال : aaaaaa@yahoo.com – bbbbbb@gmail.com

۳ – محصولات در فروشگاه هر چه مدت موجود می شود ؟ 

فروشگاه سعی بر این دارد که آخر هفته ها محصولاتی که موجود نمی باشد را موجود نماید تا مشتریان بتوانند خرید کامل تری را انجام دهند.

۴ – من قصد خرید عمده از فروشگاه دارم ولی قیمت های فروشگاه تک فروشی می باشد تکلیف چیست ؟ 

مشتریان محترم می توانند سفارش خود را به هر تعداد تکمیل نمایند و قبل از پرداخت مبلغ سفارش توسط درگاه سایت به شماره تلفن واحد فروش تماس گرفته تا بلافاصله بعد از بررسی فاکتور قیمت های عمده  آن لحاظ و مبلغ همکاری در فاکتور محاسبه شود .  

۵ – کالایی را می خواهن سفارش دهم که در سایت موجود نیست ؟ 

شما در فرم بالای سایت در قسمت سفارش کالا می توانید نمونه محصول مورد نظر خود را عنوان نمایید یا عکس آن را ارسال فرمایید تا در اسرع وقت با شما هماهنگی شود . 

۶ – قطعات الکترونیکی هم می توانم سفارش دهم ؟ 

بله در فرم مورد نظر سفارش کالا و قطعات الکترونیکی نیز می توان ثبت سفارش کنید . 

۷ – کیتی از شما خریداری کردم اما قطعات آن در حین لحیم کاری و استفاده معیوب شده چه باید کرد ؟ 

دوست عزیز در فرم ثبت سفارش قطعات الکترونیکی نیاز خود را عنوان نمایید . 

۸- سفارشی خریداری کردم از کجا پیگیری کنم ؟ کد رهگیری پستی برای من ارسال نشده است ؟ 

خریداران عزیز قبلا توسط سامانه پیامکی  سایت  کدهای رهگیری پستی برای مرسولات شما  ارسال می شد اما در بیشتر موارد پیام های ارسالی توسط گوشی کاربران دریافت نمی شد و دلیل آن غیر فعال کردن گوشی در برابر پیام های  تبلیغاتی می باشد . و چون در بیشتر سامانه های پیامکی  پیام های ارسالی اپراتورها تبلیغاتی محسوب می شود لذا قسمتی در سایت به عنوان پیگیری سفارشات تعبیه شده است که در آن بر اساس شماره سفارش مراحل پیگیری مرسولات کاملا تشریح شده است . 

۹ – از طریق تلگرام هم می شود مکاتبه یا سفارشی ثبت کرد ؟ 

شماره ۰۹۱۵۸۸۵۷۲۸۱ متصل به تلگرام و آنلاین می باشد و از این طریق می توان قبل از خرید سفارش خود را قطعی نمایید . 

۱۰ – چگونه عضو کانال تلگرام شوم ؟ 

جهت عضویت از طریق موبایل خود لینک مقابل  را کلیک نمایید . http://telegram.me/arzanabzar

[faq]